еМагазин

Tag : Браќа Манаки

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Детски цртачки работилници и изненадувања од „Бимилк“ во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“

Редакција
Во рамките на јуниор-програмата на јубилејното 40-то издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, компанијата „Бимилк“ повторно приреди креативно изненадување за најмладите љубители...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Сопругата на Пендаровски, Елизабета со елегантен изглед на црвениот тепих на „Браќа Манаки“

Редакција
Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска остава впечаток на жена која се грижи за својот изглед. Во секоја прилика изгледа елегантно и средено,...
Забава

(Фото) Пендаровски: ИФФК „Браќа Манаки“ репрезент на македонската филмската уметност во Европа и во Светот

Редакција
ИФФК „Браќа Манаки“ четири децении доследно го чува и почитува наследството што го оставија Јанаки и Милтон Манаки. Ви честитам бидејќи сте вистинските репрезенти и...
ЖИВОТ

(Фото) „Браќа Манаки“: Пендаровски со сопругата на средба со реномираниот американски кинематограф, Едвард Лакман и неговото семејство

Редакција
Вечерва во Битола се дига завесата на 40 то јубилејно издание на  ИФФК „Браќа Манаки“, а ќе го отвори најновиот филм на култниот шпански режисер,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Јуниор програмата на ИФФК „Браќа Манаки“ под покровителство на Бимилк

Редакција
Во рамки на Јуниор програмата на 39-тото издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, кој се одржува од 22 до 29 септември во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ИФФК „Браќа Манаки“ ќе се одржи од 22 до 29 септември

Редакција
На само еден месец до почетокот на 39. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, кое ќе се одржи од 22 до 29...