еМагазин

Tag : брачен пар

Локално

Четири лица тепале брачен пар на улица во Скопје

Никола Осило
На 13.03.2019 во 17.15 часот во СВР Скопје, Б.С.(42) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16.30 часот на улица „Франц Лист“ четири лица физички
Локално

Лихвари изнудувале брачен пар: За заем од 500 евра им зеле камата од 340 евра

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Радовиш поднесе кривична пријава против Д.К.(62) и Т.Ј.(77), двајцата од Радовиш, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела