еМагазин

Tag : бранови

Македонија

(Следете во живо) На граничниот премин Богородица се чека до половина час

Редакција
Сообраќајната раздвиженост на граничниот премин „Богородица“ од утрово е зголемена како резултат на продолжениот викенд поради прославата на велигденските празници. Во моментот за излез од...
Свет

(Видео) Застрашувачки бранови однесоа балкони од станбени комплекси на Тенерифе

Никола Осило
Огромни бранови однесоа балкони од комплекс згради лоцирани на брегот на Тенерифе. Медиумите известуваат дека 39 лица биле евакуирани од нивните домови, но не јавуваат...