еМагазин

Tag : брашно

Бизнис

Ќе се укине забраната за извоз на брашно

Редакција
Ќе се укине забраната за извоз на брашно што беше воведена поради вонредната состојба, одлучи денеска Министерството за економија по средбата со мелничарите. Како што...
Балкан

(ВИДЕО) Хистерија од коронавирусот во Босна: Жена и маж се степаа за вреќа брашно

Редакција
Босанските медиуми јавуваат за тепачка за вреќа брашно помеѓу жена и маж, пред супермаркет во Зеница, Босна и Херцеговина. Вработените во супермаркет го снимиле инцидентот,...
БЕСПАРИЦА

Брашното во некои продавници во Чаир, поскапено речиси двојно

Редакција
До редакцијата на еМагазин.мк пристигнаа поплаки од граѓани од скопската Општина Чаир, кои тврдат дека цената на брашното е зголемена речиси двојно. Имено, тие велат...
Бизнис

Нема простор за паника: Брашно има, граѓаните да не трупаат залихи

Редакција
Залихи на брашно има за цел месец, за 30 дена, а веќе од петокот интензивно се увезува пченица за навреме да се обезбедат и дополнителни...
БЕСПАРИЦА

Лебот поскапе за три денари

Редакција
За  десет до 20 отсто или од 15 на 18 денари е зголемена цената на некои видови леб. Причината за ваквиот потег, според мелничарите, е поскапувањето...