еМагазин

Tag : Брејк

ЖИВОТ

(Фото) Брејк стана татко по трет пат, Драгана по втор пат мајка

Редакција
Бизнисменот и поранашен пејач Дарко Гелев Брејк доби ќерка, која е неговото второ дете од бракот со поранешната мисица на Македонија, Драгана Клопчевска. Тој има...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Двочасовен новогодишен концерт на Игор Џамбазов во Веро центар

Редакција
Со двочасовен новогодишен концерт на неповторливиот шоумен Игор Џамбазов, придружуван од Гуру Харе, што ќе се одржи во сабота (29 декември) во Веро центар во...