еМагазин

Tag : бришење

Македонија

Јовески: Ќе преземеме мерки ако дојдеме до цврсти сознанија за бришење податоци во СЈО

Никола Осило
Јавното обвинителството будно ги следи информациите за наводна наредба за форензичко бришење на податоци во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и доколку дојде до цврсти сознанија...
Македонија

Според „360 степени“: Катица Јанева побарала „форензичко бришење“ на компјутерите

Никола Осило
Катица Јанева побарала од вработените во ИТ-секторот да спроведат т.н. „форензичко бришење“ на компјутерите во Специјалното јавно обвинителство, објави „360 Степени“. Наредбата од Јанева била...