еМагазин

Tag : Брнз

Македонија

Новата американска амбасадорка Кејт Брнз со сопругот пристигна во Скопје

Редакција
Новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Брнз, денеска пристигна во земјава и го имаше нејзиниот прв работен ден во канцеларијата, објави американската Амбасада на...