еМагазин

Tag : броеви

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Телефонски броеви по градови од тимови на Црвен крст за набавки на неопходни продукти за лица во самоизолација

Редакција
Министерството за труд и социјална политика информира дека се формирани мобилни тимови на Црвен крст чија задача е да вршат неопходна набавка на прехранбени производи,...
Македонија

МВР отвори бесплатна телефонска линија, за граѓаните да се информираат кои услуги функционираат

Редакција
Министерството за внатрешни работи од утре (18.03.2020) во функција ги става бесплатната телефонската линија 080000201 и мејлот [email protected] каде граѓаните (на македонски и албански јазик)...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

На овие телефонски броеви може да се јавите при сомнителни симптоми на корона вирус

Редакција
Министерството за здравство ги објави телефонските броеви на кои може да се јавите при сомнителни симптоми на корона вирус. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ „Нас не ни треба...
ЖИВОТ

Македонски Телеком ги блокираше непознатите броеви од кои граѓаните масовно добиваа повици

Редакција
Македонски Телеком ја информира јавноста дека во текот на денешниот ден се регистрирани повици од непознати дестинации кон нивни корисници чија цел е да се...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Граѓаните вознемирени од непознати броеви од странство, Ременски се сомнева на разузнавачка операција

Редакција
Граѓаните на социјалните мрежи споделуваат информации дека добиваат телефонски повици од странство кои најчесто започнуваат на +370 (668), +370 (669), +48 780, +881. Истите ги...
Македонија

Сведок во „Таргет-Тврдина“: Пристап до прислушуваните броеви имаа Мијалков, Грујевски и Николиќ

Редакција
Звонко Костовски никогаш не ми даваше налог на ливче или усно, да маркирам некој број. Од Надица Николиќ добивав наредба да им доделам на репродуцерите,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

15 години Златна книга

Редакција
Излезе новото печатено издание на Златна книга кое е достапно за сите заинтересирани граѓани. „Златна книга е проверен извор на информации за сите секојдневни потреби...
Македонија

ОТА прислушува, но кого и зошто

Редакција
Претседателот на Комисијата за надзор на спроведувањето на мерките за следење на комуникациите, Емил Димитриев, денеска изјави дека е извршен увид во Оперативно техничката агенција...
Да помогнеме

На двегодишниот Виктор му требаме за да може да се лекува во Виена

Редакција
Виктор има 2 години, на 6-месечна возраст му била констатирана дијагноза: G 80 церебрална парализа – хипотонична.  Виктор не зборува, не седи и не оди,...