еМагазин

Tag : Бубевски

Македонија

Ново рочиште за „Монструм“ со старите обвинители Фетаи и Бубевски

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012...
Македонија

Јовески им го врати на Фетаи и Бубевски случајот „Монструм“

Редакција
Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески ги овласти довчерашните обвинители во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски и натаму да го застапуваат предметот...
Македонија

Обвинителот Бубевски: СЈО го држат во вештачка кома

Никола Осило
Законодавецот и општеството во овој момент Специјалното јавно обвинителство (СЈО) го држат во некаква вештачка кома, истакна денеска јавниот специјален обвинител Гаврил Бубевски одговарајќи на новинарско прашање...
Македонија

СЈО: Дејствијата на Латас во „Тотал“ застаруваат за 20, односно 40 години од моментот на извршување

Никола Осило
Дејствијата на обвинетиот Драган Павловиќ-Латас во предметот на СЈО „Тотал“ не можат да се подведат под кривично дело „даночна измама“, затоа што неговите дејствија се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Специјалниот обвинител Бубевски поднесе кривична пријава против адвокатот Арслани бидејќи му заканувал на паркинг

Никола Осило
Обвинителот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Гаврил Бубевски, денеска до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава за „загрозување на сигурноста“ против адвокатот Мефаиљ Арслани,...