еМагазин

Tag : Бучковски

Македонија

Застаре и делото на Бучковски за „Тенковски делови“

Редакција
Застаре и делото на поранешниот премиер и министер за одбрана, Владо Бучковски за “Тенковски делови“. На вчерашното рочиште за „Тенковски делови“, јавниот обвинител во завршниот...
Македонија

Милошоски: СДСМ ги избрка Бучковски, Бузлевски, Буралиева, Грчева…

Никола Осило
Антонио Милошоски не ги коментираше одлуките од ЦК на ВМРО-ДПМНЕ. За медиумите вечерва изјави дека не присуствувал на состанокот, но внимателно ги следел изјавите и,...