еМагазин

Tag : Будимпешта

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Најмалку седум загинати во бродска несреќа на реката Дунав кај Будимпешта

Никола Осило
Најмалку седум лица загинаа, а 21 лица се водат за исчезнати, откако во реката Дунав кај унгарскиот главен град Будимпешта се преврте туристички брод. Потонатиот...
Македонија

Дали „Илија громовник“ е еден човек или група луѓе, кои организирано објавуваат „бомби“?

Редакција
Во гостување на телевизијата 1ТВ, поранешниот пратеник Павле Богоевски вели дека: „мораме да си поставиме сериозни прашања од безбедносен аспект – дали „Илија Громовник“ е...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од Будимпешта „експлодира“ нова „бомба“

Редакција
Корисникот под псевдонимот „Илија Громовник“ на руската социјална мрежа „ВКонтакте“ објави нова “бомба“ во која наводно се слуша гласот на актуелен пратеник. Интересно е дека на неговиот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ за новите фотки на Груевски: „Барок си купува, свцка“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвикаа две нови фотографии од експремиерот Никола Груевски пред агенции за недвижности во Будимпешта, каде наводно гледал станови на продажба....
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски поминал покрај Будимпешта, но дали се видел со Груевски: Струмичко „бентли“ го следел во Унгарија

Редакција
По пишувањата на одредени медиуми дека претседателот на опозицијата, Христијан Мицкоски бил виден во близина на Будимпешта, па се постави прашањето, дали можеби се видел...
Македонија

„Другарите“ од Царинската управа на избеганиот Груевски прераспределени на други работни места

Редакција
Двајцата царински работници кои го посетија избеганиот поранешен премиер Никола Груевски, сега азилант, во Будимпешта, се прераспределени на други работни места, информираше денеска директорот на Царинската...
Македонија

Инфомакс: Груевски во Будимпешта сместен кај пријатели, ќе се врати во Македонија кога ќе се создадат политички услови

Редакција
Новинар на порталот Инфомакс, разговарал со лице блиско до поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кое неодамна го посетил екс лидер на ВМРО ДПМНЕ во Будимпешта....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

На избеганиот Груевски за сега му плаќаме 4 адвокати и му даваме пратеничка плата

Редакција
Додека по речиси месец и пол, уште чекаме од властите да ни кажат како избега поранешниот македонски премиер, Никола Груевски, сега политички азилант во Унгарија,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Со Груевски во Будимпешта ручал вработен во Царинската управа

Редакција
За двете лица вработени во Царинската управа што се сретнаа со поранешниот премиер Никола Груевски во Будимпешта е отворена истрага, а Внатрешната контрола ќе утврдува...
Македонија ТОП СТОРИИ

Царинската управа отвори истрага за Александар Трајковски кој беше фотографиран со Груевски во Будимпешта

Редакција
Царинската управа на Република Македонија соопшти дека отворила истрага за отсуството од работа на Александар Трајковски, кој додека користел боледување, беше фотографиран од новинар на Гардијан...