еМагазин

Tag : Будимпешта

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Груевски снимен во познат и скап ресторан во Будимпешта

Редакција
Азилантот Никола Груевски во Будимпешта е снимен од екипа на унгарскиот портал „24.ху“ како руча во познат и скап унгарски ресторан. Според снимката на порталот,
Македонија

Дописникот на британски „Гардијан“ го фотографираше Груевски во Будимпешта

Редакција
Дописникот на британски „Гардијан“ од Будимпешта, Даниел Нолан го фотографирал поранешниот премиер Никола Груевски во Будимпешта, кој избега од Македонија и доби азил во Унгарија.
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Фотографијата на Груевски во Будимпешта го „збесна“ Твитер: „Абе каци ти“

Никола Осило
Голем број реакции на социјалната мрежа Твитер предизвика објавата на фотографијата на екс-премиерот Никола Груевски во Будимпешта, каде што се наоѓа веќе еден месец откако
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Груевски се шета низ Будимпешта?

Редакција
На социјалните мрежи се појави фотографија од избеганиот поранешен македонски премиер, сега азилант во Унгарија, Никола Груевски. За фотографијата која се споделува по социјалните мрежи
Македонија ТОП СТОРИИ

Албански медиуми: Груевски излегол од Албанија со автомобил на унгарската амбасада

Редакција
Откако српскиот весник „Политика“ денеска излезе со верзија дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски со лажен пасош ноќе ја минал македонско-албанската граница и стасал во
Македонија ТОП СТОРИИ

Српска „Политика“: Груевски со лажен пасош побегнал преку Албанија, со „Малев“ од Тирана летал до Будимпешта

Редакција
Поранешниот македонски премиер Никола Груевски со лажен пасош ноќта ја преминал македонско-албанската граница и илегално стигнал до Тирана, каде бил прифатен во унгарската Амбасада. Со
Македонија ТОП СТОРИИ

Од бугарското Министерство за правда велат дека Груевски нема бугарски пасош

Редакција
Од бугарското Министерство за правда велат дека поранешниот премиер, Никола Груевски не е државјанин на Бугарија и дека никогаш не поднел документи за бугарско државјанство, пренесуваат
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Како избега Груевски: Освен двата одземени пасоши имал ли и трет со друг идентитет?!

Редакција
Во недостаток на официјални информации од македонските институции, но и на унгарските власти расте бројот на шпекулации за тоа како поранешниот премиер, сега пратеник, Никола
Македонија

Груевски кога стигнал во Унгарија, престојувал во хотелот Кемпински во Будимпешта

Редакција
Според унгарските новинари со кои контактирал „Макфакс“, поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, најверојатно, пристигнал во петокот. Новинарот Золт Кернер од „24.ху“ за „Макфакс“ вели
Македонија

1ТВ: Груевски престојувал во хотелот „Коринтија“ во Будимпешта, а синоќа во вила на Орбан

Редакција
Поранешниот премиер Никола Груевски, кој е во бегство, синоќа бил во вилата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, а првата вечер во Унгарија ја поминал во