еМагазин

Tag : Будимпешта

Македонија ТОП СТОРИИ

МВР потврди: Груевски е во Будимпешта

Редакција
Во Министерството за надворешни работи денеска беше повикан амбасадорот на Република Унгарија во Скопје, Ласло Дукс, на средба кај државниот секретар Виктор Димовски, со цел
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР проверува дали Груевски е во Унгарија

Редакција
Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно своите надлежности и во координација со надлежните институции во земјава поставува со цел да се верифицира информацијата во
Македонија

Заев: Треба да се утврди дали Груевски е надвор од државата за да се знае дали е во бегство или не

Редакција
Не знаеме дали се работи за бегство или не. Треба да го утврдиме тоа, да констатираме дека Груевски е надвор од државата, рече денеска премиерот
Македонија

Од ВМРО ДПМНЕ повторија дека незнаат каде е нивниот почен претседател Груевски

Редакција
Од ВМРО ДПМНЕ, денеска уште еднаш повторија дека незнаат каде е нивниот поранешен лидер, сега почесен претседател и пратеник, Никола Груевски. Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче
Македонија ТОП СТОРИИ

Груевски се јави на „Фејсбук“: Јас сум во Будимпешта, побарав политички азил

Редакција
Пратеникот Никола Груевски по кој е распишана потерница, бидејќи треба да издржува казна затвор се јави на Фејсбук. „Во последните неколку денови примив безброј закани