еМагазин

Tag : Бурим Рустеми

Македонија

Поранешниот обвинител на СЈО, Бурим Рустеми ќе сведочи за „Рекет”

Редакција
Во Кривичниот суд Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Рекет” на кое треба да сведочи обвинителот Бурим Рустеми. Рустеми е трет...
Македонија

Продолжува судењето за случајот „ТНТ“ на СЈО

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска е закажано ново рочиште за случајот „ТНТ“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Предметот го води судијата Огнен...