еМагазин

Tag : цариник

Локално

Кривична пријава против цариник од Охрид: Пропуштал прехранбена стока на дебарчанец без давачки

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Г.М.(51) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена...
Локално

Цариник од Табановце му украл на Србин 1.000 франци од паричник

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против С.К.(47) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба...
Локално

Кривични пријави за полицаец и цариник, син и татко од Струмица

Редакција
Полицаец во СВР Струмица М.Р (30) на 5 август годинава управувајки мотоцикал марка „YAMAHA FZ1“ со бугарски регистарски таблици, учествувал во сообраќајна незгода, во која...