еМагазин

Tag : царовска

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Мила Царовска, која е кандидат за технички премиер

Редакција
Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, е еден од кандидатите за технички премиер. еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист кој го доставила до...
Македонија ТОП СТОРИИ

Оливер Спасовски и Мила Царовска можни технички премиери

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не постојат причини, ниту потреба за одложување на предвремените парламентарни избори кои се закажани за 12 април догодина. Тој...
ЖИВОТ

(Фото) Министерката Царовска со синот и партнерот на фудбалски натпревар

Редакција
И министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска со нејзиниот син и партнер Горан Георгиевски вчера од трбините ја бодреше македонската фудбалска репрезентација на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Претседателот Пендаровски и министрите Царовска и Бектеши за Денот на рударите во Рудникот САСА

Редакција
Во рамки на годинешното одбележување на 28. Август – Денот на рударите, претседателот Стево Пендаровски, министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и министерот...
Македонија

Мила Царовска за Парадата на гордоста: „Полна ми е душава, одамна не сум била на настан со толку позитивна енергија“

Редакција
„Полна ми е душава, одамна не сум била на настан со толку позитивна енергија ❤🏳‍🌈. Денеска покажавме дека сите оние кои со години беа невидливи, дискриминирани,...
Македонија

Прва Парада на гордоста во Македонија

Редакција
Во Скопје денеска ќе се одржи првата Парада на гордоста, „Скопје прајд“. „Влезот во маршот започнува во 11 часот кај Жена-парк (до триумфална капија) и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

На првата Парада на гордоста во Скопје ќе пее Тамара, ќе се обрати министерката Царовска, а се очекуваат и други министри и пратеници

Редакција
Откако објавивме дека ќе го одржиме првиот „Скопје Прајд“, евидентни беа обидите со омраза да се засени пораката за еднаквост и да се потцени можноста...
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерките ќе се спасат од „метлата“ на Заев

Редакција
Премиерот Зоран Заев на денешната трибина по повод „Две години Влада“, рече дека жените кои се на министерски позиции нема да бидат опфатени со „метлата“....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Отворен првиот Дневен центар за Даунов синдром

Редакција
Денеска се отвори првиот Дневен центар за Даунов синдром. Новиот Центар се наоѓа зад Соборниот Храм, на вкупна површина од 381 м2. Вкупната инвестиција на...
Македонија

Ведран е првото бебе во 2019 година

Редакција
Ведран е првото бебе кое се роди во 2019 година на Клиниката за Гинекологија и акушерство при Универзитетскиот клинички центар во Скопје, една минута по...