еМагазин

Tag : Цементарница Усје

БАШ НИ Е ЌЕФ

Отворен ден во Цементарница УСЈЕ под мотото „Одржливост, партнерство, развој“

Никола Осило
Следејќи ја својата стратешка определба за општествена одговорност и транспарентност, Цементарница УСЈЕ и оваа година организраше Отворен ден, под мотото „Oдржливост, партнерство, развој“.  Годинешниот отворен...
Бизнис

„Цементарница Усје“ ја зголеми добивката

Никола Осило
„Цементарница Усје“ АД Скопје во првите три месеци од годинава оствари добивка од 139 милиони денари, што е подобрување на резулатот во однос на истиот...
Бизнис

Од 5. јануари и двете печки на Цементарница Усје не се во погон поради годишни ремонтни активности

Редакција
Од 5. јануари и двете печки на Цементарница Усје не се во погон поради годишни ремонтни активности, информираат од компанијата, од каде потсетуваат дека емисиите...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Цементарница УСЈЕ не може да работи, ако не работат филтрите

Редакција
Цементарница УСЈЕ во целост ги исполнува законските услови во работењето, а емисиите од производството на цемент се во просек далеку пониски од максимално дозволените гранични...
Бизнис

Цементарница Усје оствари добивка од 778 милиони денари за девет месеци

Никола Осило
Цементарница Усје во периодот јануари-септември 2018 година оствари добивка од 778 милиони денари, што е намалување во однос на истиот период минатата година кога добивката...
Бизнис

Цементарница Усје со добивка

Редакција
Во првите шест месеци од годината Цементарница Усје АД Скопје оствари единечна нето добивка од 433.519 илјади денари, соопшти компанијата преку Македонската берза. Лани единечната...