еМагазин

Tag : Центар за социјални работи

Локално

Натепана вработена во Центарот за социјални работи

Никола Осило
На 21.03.2019 во 09.10 часот во СВР Скопје, М.В.(51) од Скопје, вработена во Центар за социјални работи, кој се наоѓа во склоп на домот „25-ти...
Локално

Нечовечна измама: „Вработен“ во Центар за социјални работи му зел 11.000 денари за домашна нега

Никола Осило
На 19 март во СВР Битола, Г.П. од Битола пријавила дека истиот ден во 11.30 часот на улица „Батаљон Стив Наумов“ нејзиниот татко Н.П.(73) од...