еМагазин

Tag : цензура

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Јелена Карлеуша ја засени Северна Македонија

Редакција
Главна вест изминативе денови во Македонија не беше нејзиното ново име – Северна Македонија, загадувањето или официјализирањето на албанскиот јазик како втор службен во земјава,...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„Интересен тајминг“ за апсење на таткото на Јани Бојаџи

Никола Осило
Министерството за внатршени работи денеска демантираше дека апсењето на таткото на режисерот Јани Бојаџи е поврзано со вчерашната македонска премиера на филмот „Ругање со Христа“,...