еМагазин

Tag : Чадиковски

Македонија ТОП СТОРИИ

Управниот одбор на ЗНМ едногласно утврди дека Чадиковски е легитимно избран за нов претседател

Редакција
Управниот одбор на Здружението на новинари на Република Македонија (ЗНМ) на конститутивната седница одржана на 17 декември 2018 година едногласно донесе автентично толкување на одредбите...
Македонија ТОП СТОРИИ

Насер Селмани: Изборот на Чадиковски за претседател на ЗНМ е легитимен, губитничка група блиска до СДСМ спори

Редакција
За вчерашниот избор на нов претседател на Здружението на новинари на Република Македонија (ЗНМ) на својот Фејсбук профил се огласи сега веќе поранешниот претседател, Насер...
Македонија

Младен Чадиковски и Столе Наумов во трката за претседател на ЗНМ

Никола Осило
До Здружението на новинари на Македонија пристигнати се две кандидатури за претседател на здружението. Кандидатури имаат поднесено Младен Чадиковски и Стојанче Наумов. Чадиковски, како што...