еМагазин

Tag : чаршија

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Конструктор“ го доби тендерот за конзервација и адаптација на излози во Старата скопска чаршија вреден 186.000 евра

Никола Осило
Општина Чаир по распишаниот тендер за конзервација, санација и адаптација на излози во Старата скопска чаршија склучи договор со друштвото за производство, инженеринг, услуги и...
Локално

Пожар „изеде“ неколку објекти во Старата битолска чаршија

Никола Осило
На 09.09.2019 во 13.25 часот во Полициската станица Битола било пријавено дека настанал пожар во неколку објекти на ул.„Крали Марко“ во Старата битолска чаршија, информира...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Лени Кравиц е „закон“: Се прошета низ Скопје и немаше проблем да застане и да се слика со секого

Редакција
Освен што е еден од најдобрите музичари во светов, Лени Кравиц, кој утре има концерт во Скопје, ја покажа и својата човечка димензија. Тој пристигна...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Едно поинакво место во скопската чаршија: Coffe Corner

Редакција
Последниве неколку години се отворија неколку нови нови кафулиња во скопската чаршија, а едно од нив е и Coffe Corner, кое се наоѓа зад црквата Св....
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Маички со Тито во Скопје се продаваат како алва

Редакција
Маичките со ликот на Јосип Броз Тито, поранешниот претседател на некогашна Југославија, се најпродавани во продавничката во која на лице место за неколку секунди се...