еМагазин

Tag : Чавков

Македонија ТОП СТОРИИ

Уставниот суд не поведе постапка за членот 1 и членот 2 од Законот за амнестија

Редакција
Уставниот суд на денешната седница со мнозинство гласови од судиите не поведе постапка за оценка на уставноста на член 1 и член 2 од Законот...
Македонија

Поранешниот директор на БЈБ, Чавков од безбедносни причини префрлен во затворот во Штип

Редакција
Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Митко Чавков, од истражниот затвор Скопје во скопско Шуто Оризари e преместен во затворот во Штип. Како...
Македонија

Чавков нема вила, неговта одбрана до судот приложи извод од катастарот на Халкидики

Редакција
Петмина од осудените за настаните во македонското Собрание од 27.април 2017 година, од Апелациониот суд побараа да бидат пуштени од притвор до правосилност на пресудите....
Македонија ТОП СТОРИИ

Чавков на Фејсбук: Казната е драконска, вилата на Халкидики ако ја најдете ја поклонувам

Редакција
Поранешниот министер за внатрешни работи и поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, се огласи на својот Фејсбук профил по вчерашното изрекување на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пресуди за „крвавиот четврток“: Чавков осуден на 18 години затвор, Нинџа на 8 години, Игор Дурловски е ослободен…

Никола Осило
Кривичниот суд денеска под обвинение за терориристичко загрозување на уставниот поредок за настаните на 27 април во Собранието ги осуди Митко Чавков (18 години), Душко...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќерката на Чавков: Ќе си лежи оној што ја измисли вилата на Халкидики

Редакција
Ќерката на Митко Чавков, поранешниот министер за внатрешни работи и поранешен директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Зорица на својот Фејсбук профил објави дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Решението за притвор на Чавков откри дека има вила на Халкидики?

Редакција
Решението за притвор на поранешниот министер за внатрешни работи и поранешен прв човек на Бирото за јавна безбездност (БЈБ), Митко Чавков откри дека тој имал...
Македонија

Чавков: Нема правник, нуту граѓанин, кој нема сомнеж за амнестијата

Редакција
Нема правник, нуту граѓанин, кој нема сомнеж за амнестијата. Обвинителката Вилма Русковска вчера кажа дека сите сме уценети со Законот за амнестија. Од ова се...
Македонија

Бранителот Дуковски: Не постојат докази дека Чавков сторил кривично дело

Редакција
Бранителот на Митко Чавков, адвокатот Сашко Дуковски, во завршниот збор на судењето за случувањата на 27 април 2017 година во македонското Собрание, нагласи дека не...
Македонија ТОП СТОРИИ

Русковска: Загрозениот сведок рече дека Никола Груевски бил организаторот на упадот во Собрание

Редакција
Со завршни зборови на Обвинителството, денеска во Кривичниот суд продолжи судскиот процес за случувањата во Собранието на Македонија на 27. април 2017 година. Обвинителката Вилма...