еМагазин

Tag : Чедомир Јовановиќ

Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе добие ли Заев уште еден советник од Србија: Ќе прифати ли Чедомир Јовановиќ да работи за македонскиот премиер

Редакција
Српскиот весник Блиц објави дека македонскиот премиер Зоран Заев му понудил на лидерот на опозициската Либерално демократска партија на Србија, Чедомир Јовановиќ функција на советник...