еМагазин

Tag : чекање

Локално

На Табановце се чека до 40 минути, на другите гранични премини нема задржувања

Редакција
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини попладнево е зголемен. На граничниот премин Табановце се чека  до 40 минути, а на другите...
Македонија

(ВО ЖИВО) Застојот на Богородица-Евзони е поради чекање од грчка страна

Редакција
Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека денеска на граничниот премин Богородица-Евзони има подолга колона за влез во Грција, на грчка страна. „Во делот...
ДОБРОСОСЕДСТВО

За да се скрати времето на чекање, компаниите бараат заедничко царинење со Албанија и Србија

Редакција
Компаниите при Стопанска комора на Македонија (СКМ) бараат заедничко царинење на стоките помеѓу нашата држава со Албанија и Србија. Според мониторингот направен од страна на...
Македонија

(Следете во живо) На Богородица и Табановце се чека до 30 минути

Редакција
На граничните премини Богородица и Табановце се чека од15-30 минути, на останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од...
Македонија

На Табановце се чека половина час, на Богородица до 15 минути

Редакција
На граничниот премин Табановце попладнево за излез од државата се чека половина час, а на граничниот премин Богородица околу 10 до 15 минути, соопшти Авто-мото...