еМагазин

Tag : Чернобил

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

И ние си име свој Чернобил и тоа не еден: Охис, РЕК Битола…

Петре Димитров
Мини серијата „Чернобил“ која руши рекорди во гледаност, а и одлично помина кај критичарите ме врати во детството и ме потсети како моравме зеленчукот и...
Забава

(Фото) Несекојдневно патешествие со „Застава 101“ во забранетата зона во Чернобил

Никола Осило
Членовите на словенечкиот автоклуб „Застава“ неодамна со три возила „Застава 101“ отпатуваа во забранетата зона во Чернобил. Станува збор за местото во кое на 26...