еМагазин

Tag : чешма

Локално

Седумгодишно девојче се здобило со тешки повреди по пад во чешма во училишниот двор

Редакција
На 19.04.2019 година околу 12.00 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во село Топлица, гостиварско, седумгодишна ученичка паднала во кругот на училиштето и...