еМагазин

Tag : честитка

Бизнис

Отпуштените работници ретроактивно ќе бидат вратени: Владата по барање на ССМ ја смени Уредбата

Редакција
Социјалниот дијалог што го води ССМ со Владата и аргументираните барања даваат резултати, истакнува Сојузот на синдикати во соопштението кое уследи по објавата на Владата...
Македонија

Столтенберг: Честитики Северна Македонија, добредојде во НАТО

Редакција
Генералниот секретар на НАТО алијансата, Јенс Столтенберг ја поздрави ратификацијата на Пристапниот протокол од шпанскиот Сенат и го честита членството на Северна Македонија. – Шпанскиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Христос се роди, честит Божиќ

Редакција
Денеска православните верници го празнуваат христовото раѓање, Божиќ. Во божиќно послание на г.г. Стефан кое утринава беше прочитано во сите храмови се вели „да го...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Антонио Милошоски честиташе Нова година со семеен колаж

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, кој редовно на својот Фејсбук профил објавува фотографии од фамилијата, Новата година ја честиташе со семеен колаж. “Благодариме на Дедо...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Османи честиташе Нова година со семејна фотографија

Редакција
Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, на својот Фејсбук профил со честитката за Нова година објави и семејна фотографија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Антонио Милошоски честиташе...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Солзи и смеа на социјалните мрежи за новогодишна реклама во која Вучиќ послужува чај

Редакција
Видеото со кое владејачката српска партија, Српската напредна странка, на граѓаните им ги честита новогодишните и божиќните празници стана хит на социјалните мрежи. Во видеото,...
Македонија

(Видео) Заев со честитка до Пендаровски: Се гледаме наскоро на прво претседателско-премиерско кафе

Редакција
Премиерот Зоран Заев испрати честитка по повод инаугурацијата на претседателот на државата Стево Пендаровски. „Денес нашата земја добива претседател – тоа е нашиот Стево Пендаровски,...
ЖИВОТ

(Фото) Како министерот Тевдовски им го честиташе 8 Март на жените

Редакција
Министерот за финанасии, Драган Тевдовски на неговиот Инстарграм-профил сподели фотографија со цитат од изјава на шефицата на Меѓународниот монетарен фонд, Кристин Лагард во која се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Груевски на Фејсбук: „Прво влез во НАТО и ЕУ, а потоа корекција на штетата„

Редакција
По потпишување на Протоколот за членство на Македонија во НАТО во Брисел, на Фејсбук се јави поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој избега во Унгарија, каде...
Бизнис

Ангеловска-Бежоска: И во годината што е пред нас, ќе бидат одржани макроекономската и стабилноста на банкарскиот систем

Редакција
Сигурна сум дека и во годината што е пред нас ќе бидат одржани макроекономската стабилност и стабилноста и сигурноста на банкарскиот систем на Македонија, се...