еМагазин

Tag : чипирање

ЖИВОТ

Рокот за вградување на микрочипови кај домашните миленици се продолжува до крајот на годинава

Редакција
Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов денеска на прес-конференција информираше дека наместо до крајот на овој месец, рокот за бесплатна идентификација и...
ЖИВОТ

Кучето Изи ја почна кампањата за бесплатно чипирање на милениците

Редакција
Тригодишното улично куче Изи, вдомено во Скопје, прво доби бесплатен микрочип, со што и официјално почна кампањата на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) за...