еМагазин

Tag : чистење

ЖИВОТ

Вашето дете расте и веќе се подготвува за на училиште, а Вашата Samsung гаранција сѐ уште трае

Редакција
Модерната технологија, со брз ритам постојано ни носи толку многу поволности што е тешко да го замислиме животот без истата – oд самиот мобилен уред...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Мечкин Камен исчистен од ѓубрето по прославата на Илинден

Редакција
Јавното комунално претпријатие „Комуна“ го чистеше целиот простор на Мечкин Камен во Крушево откако заврши централната прослава за одбележување на празникот Илинден. Општина Крушево објави...
Локално

(Фото) Украдени 200 литри дизел од булдожерот кој ги чистел патиштата во Маврово

Редакција
Месната заедница Галичник на нејзиниот фејсбук-профил информира за чистењето на патиштата во Маврово по наврнатиот снег, но и за проблемите. „Денес е пробиен Царевец. Атрактивно...
Убава приказна

„ПерпетууМобиле клининг“ – компанија за оддржување хигиена и чистење станбен и деловeн простор

Редакција
„ПерпетууМобиле“ е компанија со докажен квалитет веќе 25 години присутна на пазарот во дејноста транспорт на пари и обезбедување. Нов предизвик на оваа компанија е...
ЖИВОТ

(Фото) Лице во инвалидска количка си гo исчисти снегот пред куќа, пример и за другите

Редакција
Лице со телесна попреченост и во инвалидска количка си го исчисти снегот пред куќа, што треба да биде пример за сите нас, да си ги...
Локално

(Галерија) Зимска служба на Град Скопје: Фрлени 355 тони сол, 80 работници на терен

Редакција
Во текот на изминатава вечер поминати се сите булевари и улици што се во надлежност на Градот Скопје, а дополнително со сол се поминати и...
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Како да го одмрзнете ветробранското стакло на возилото за 1 минута

Редакција
Еден од најголемите проблеми за возачите во зима е чистењето на ледот од ветробранското стакло на возилата. На интернет можете да најдете најразлични совети како...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Како се фрлаат сол и ризла низ улиците во Кочани: Чистење снег, како во 19 век

Редакција
Деновиве, откако снегот ни направи проблеми по регионалните и локалните патишта (срам да му е, заврна во јануари), Македонија пат си останува дежурниот виновник за...
Локално

Отсечени селата во Струмичко: Тешко проодни регионалните и локалните патишта

Редакција
Снегот кој паѓа од вчера во Струмица ги отсече селата Попчево, Рич, Белотино и Орманли. До нив единствено може да се стигне со специјално возило...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Ќе се отстранува опасниот по живот линдан од „Охис“, чистењето ќе трае од три до пет години

Редакција
Владата најавува активно решавање на проблемот со отстранувањето на индустрискиот токсичен отпад „линдан“ којшто со години се наоѓа во две депонии во фабриката „Охис“ во...