еМагазин

Tag : читање

БАШ НИ Е ЌЕФ

ТРИ покренува кампања за подигнување на свеста за читањето: Фраерски е да се чита

Редакција
Под мотото „ Фраерски е да се чита – недела на кул книги во ТРИ“ Издавачкиот центар ТРИ од 2 април почнува кампања за подигнување...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Во женското одделение во Идризово се одржа концерт и се читаше поезија

Редакција
Во женското одделение на КПУ „Идризово“ се одржа културно-уметнички настан. На него настапија неколку осуденички кои јавно читаа нивни авторски песни како и песни од...