еМагазин

Tag : циле

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Прво беше милијардата на Циле, па 8 милијарди инвестициски циклус на Грујо, сега 5 милијарди на министерот и премиер Заев…„: Твитер реакции

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска на прес конференција во Владата најави нов инвестициски циклус од пет милијарди евра. Колку е реална оваа најава, ќе покаже времето,...