еМагазин

Tag : Ципрас

Балкан

Ципрас: Каде се борците за Македонија сега кога Мицотакис го почитува Договорот од Преспа

Редакција
Каде се сите оние Македономахи (борци за Македонија)? Ги виде некој? Каде се скрија сега кога господинот Мицотакис не само што се придржува, туку и...
Балкан

(Фото) Ципрас за интервенција на полицијата за „Џокер“: НД нè врати во 60-тите години, а можеби и уште поназад

Редакција
За интервенцијата на полицијата во две кина во Атина за време на проекцијата на филмот „Џокер“ реагираше и поранешниот грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој преку...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Предвремени парламентарни избори: Го чека ли и Заев истата судбина како на Ципрас

Редакција
Политичките лидери денеска на средба кај претседателот Стево Пендаровски ќе одлучуваат кога точно ќе има предвремени парламентарни избори, откако истите вчера ги најави премиерот Зоран...
БЕНЧМАРК

Ципрас: Кредибилитетот на ЕУ ќе биде загрозен без датум за преговори со Македонија

Никола Осило
Прашање на меѓународниот кредибилитет на ЕУ е да одлучи за почеток на пристапни преговори со Северна Македонија, му рекол поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас на...
Свет ТОП СТОРИИ

Добитник на Нобеловата награда за мир, за кој беа номинирани и Заев и Ципрас е премиерот на Етиопија

Редакција
Абиј Ахмед, премиерот на Етиопија, кој стави крај на конфликтот на неговата земја со Еритреја е овогодинешен добитник на Нобеловата награда за мир. Лидерите на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Тинејџерката Грета Тунберг фаворит: Имаат ли Заев и Ципрас шанса за Нобелова награда за мир

Редакција
Кој ќе биде овогодинешниов добитник на Нобеловата награда за мир ќе биде познато во петок, а меѓу номинираните се и македонскиот премиер Зоран Заев и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Фотографија од средбата со Ципрас, открива што чува Заев во витрината во неговиот кабинет

Редакција
Една од фотографиите кои ги чува премиерот Зоран Заев во витрината во неговиот кабинет е таа со поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас, поранешниот грчки...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Ципрас на „гости“ кај пријателот Заев

Редакција
Во срдечна и пријателска атмосфера вечерва се одржа средбата меѓу премиерот Зоран Заев и поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас, информираат од Владата. Ципрас е...
Македонија

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас денеска доаѓа во Скопје

Никола Осило
Поранешниот грчки премиер и лидер на СИРИЗА, Алексис Ципрас денеска пристигнува во Скопје, а во попладневните часови ќе има средба со премиерот Зоран Заев, соопштуваат...
Македонија

Ципрас доаѓа во Скопје

Редакција
Лидерот на СИРИЗА и поранешен премиер на Грција, Алексис Ципрас, следниот вторник, на 1 октомври ќе биде во Скопје, на конференцијата посветена на Западен Балкан...