еМагазин

Tag : цитроен берлинго

БАШ НИ Е ЌЕФ

Новиот Citroën Berlingo и Citroën C4 Cactus се финалисти за награфа за Autobest 2019

Редакција
Жирито на европскиот AutoBest ги објави 6-те финалисти од повеќе од 20 кандидати. Во рамките на овој престижен натпревар Citroën во финалето учествува со 2...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Новото Citroen Berlingo van ја освои нагртадата „International van of the year 2019”

Редакција
На годинешното 67-мо издание на Саемот за комерцијални возила во Хановер, на новото Citroën Berlingo Van му беше врачена најпосакуваната титула во секторот на лесни...