еМагазин

Tag : цивил

ЖИВОТ

ЦИВИЛ предлага 8 Март да се прогласи за неработен ден на сите жени во земјата

Редакција
По повод Меѓународниот ден на правата на жените, 8 Март, ЦИВИЛ уште еднаш го крева гласот во поддршка на сите жени во светот, и бара...
Македонија

Рекордни бројки: Референдумот ќе го следат 11.907 домашни и 493 странски набљудувачи

Редакција
Рекорден број домашни и странски набљудувачи ќе бидат на избирачките места во недела на 30 септември за да го следат процесот на изјаснување на граѓаните...