еМагазин

Tag : црн

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Црниот лебед се врати во Охридско езеро

Редакција
Црниот лебед Лилит кој една година беше исчезнат од Охридското езеро, се врати повторно на пристаништето. Двата црни лебеди Адам и Лилит беа подарок од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Сложни попови и во петок мрсат“: Твитер за „црниот фонд“ и СЈО и платите на Јанева и обвинителите

Редакција
Лавина реакции на социјалните мрежи по информацијата дека обвинителите во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) имале „црн фонд“ и објавувањето на платите на поранешната специјална обвинителка...
Македонија

Обвнителите во СЈО имале „црн фонд“, Јанева барала пари од него за да се брани за „Рекет“

Редакција
Обвинителите во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), имале „црн фонд“ во кој секој месец издвојувале по 3.000 денари, а останатите вработени по 1.000 денари, пишува Фокус....