еМагазин

Tag : црвенковски

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Претседателот Пендаровски за момент „стана“ Црвенковски

Редакција
Мал симпатичен гаф се случи при вчерашното обраќање до јавноста на претседателот Стево Пендаровски  по повод продолжувањето на вонредната состојба откако од член на протоколот...
Македонија

Бранко Црвенковски „без ракавици“ од Копаоник: Ние ќе имаме избори бидејќи ЕУ не држи до својот збор

Редакција
Иницијативата „Мини Шенген“ е добра за граѓаните и економската интеграција во целиот регион на Западен Балкан (ЗБ), но некои земји не учествуваат заради суетата и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев дознал за „бомбите“ од Верушевски, најприслушувани биле тој и Црвенковски

Редакција
Премиерот Зоран Заев во Основниот кривичен суд во Скопје сведочеше на судењето за незаконското следење на комуникациите „Таргет Тврдина“. – Како претседател на СДСМ, Зоран...
Македонија

Пендаровски не сака пари за канцеларија и доживотна пензија како Иванов и Црвенковски, се откажува од привелегиите

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски, по истекот на мандатот нема да ги користи привилегиите кои му следуваат по закон. За телевизијата 24 од неговиот кабинет велат дека...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Сиромашната Македонија ќе продолжи да плаќа за канцеларии на поранешните претседатели Иванов и Црвенковски

Редакција
Владата ќе продолжи да им дава пари за закуп на канцеларии на поранешните претседатели на Македонија, Бранко Црвенковски и Ѓорге Иванов. Владиниот портпарол Муамет Хоџа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Црвенковски: Ако летово не добиеме датум за преговори, тоа ќе биде доказ за отсуство на лидерство и визија во ЕУ

Редакција
Доколку ова лето не добиеме датум за преговори за мене тоа ќе биде доказ за отсуство на лидерство и визија во рамките на ЕУ и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска ќе испитува како поранешните претседатели Иванов и Црвенковски ги избрале канцелариите

Редакција
Од Државната комисија за спречување на корупцијата на денешната отворена седница најавија дека ќе ги испитуваат начините на кои е извршен избор на канцелариските простории на...
Ретро ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Наркотиците во македонската политика не се новина: Како Љубчо Георгиевски го обвини Бранко Црвенковски дека се „трезни„ со кокаин

Редакција
Користењето на наркотици во македонската политика не се новина. Во нашата рубрика Ретро Ве потсетуваме на една од најжестоките дебати во македонската политичка историја, помеѓу тогашните...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев се сретна со Црвенковски: Заедно ќе бараат проширувањето на ЕУ да излезе од крстопат

Никола Осило
Премиерот Зоран Заев денеска го прими поранешниот претседател на Република Македонија, Бранко Црвенковски, кој на оваа средба дојде во својство на член на Подгорочкиот клуб...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Црвенковски на инаугурацијата на Пендаровски ги засени сите“: Твитер реакции

Редакција
Поранешниот претседател Бранко Црвенковски кој присуствуваше на денешната инаугурација на новиот претседател Стево Пендаровски, предизвика најголем интерес на социјалните мрежи. Твитерџиите во свој стил се осврнаа и...