еМагазин

Tag : цунами

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе издржи ли здравствениот систем: Вториот бран на корона вирусот станува цунами?

Редакција
Не се реализираа очекувањата за стивнување на корона вирусот, што само до пред неколку недели ги дадоа здравствените власти. Непочитувањето на мерките за заштита придонесе...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Путин ја претстави подморницата што може да предизвика нуклеарно цунами

Никола Осило
Рускиот претседател Владимир Путин присуствуваше на церемонија за претставување на нова подморница која може да носи нуклеарни боеви глави кои можат да предизвикаат разорно цунами....
Свет

(Видео) Пекол на земјата: Вулканот Анак Кракатау повторно еруптира

Никола Осило
Вулканот Анак Кракатау во Индонезија вчера повторно еруптира откако пред неколку дена неговата прва ерупција предизвика цунами при што загинаа речиси 281 лице, а над...
Свет

Снимка од дрон покажува колку разорно било цунамито во Индонезија

Редакција
Снимка од дрон, која ја објави Гардијан, покажува колку разорно било цунамито кое ја погоди Индонезија. Според последните информации најмалку 281 лица загинаа, повредени се 1.016,...
Свет

Бројката на загинати во Индонезија се зголемува, најмалку 222 загинати при налет на цунами

Редакција
Најмалку 222 лица загинаа, а над 840 се повредени минатата ноќ при налет на цунами во крајбрежните области меѓу индонезиските острови Суматра и Јава, предизвикано...
Свет

(Видео) Најмалку 168 загинати при налет на цунами во Индонезија

Редакција
Најмалку 168 лица загинаа, а над 745 се повредени минатата ноќ при налет на цунами во крајбрежните области меѓу индонезиските осторви Суматра и Јава, предизвикано...
Свет

(Видео) Застрашувачки сцени од цунамито во Индонезија, досега 1.200 жртви

Никола Осило
Индонезискиот претседател Џоко Видодо упати барање за меѓународна помош по катастрофалниот земјотрес и цунами кои убија над 1.200 луѓе. Потресите и бранот најсилно го погодија...