еМагазин

Tag : Дачиќ

Балкан

Дачиќ: Ви честитам, имавте спор со Скопје за името, не за територија што е многу полесно

Редакција
Имавте спор со Скопје за името, а не за територија, што е многу полесно, изјави српскиот шеф на дипломатијата Ивица Дачиќ на почетокот на својот
Балкан

(ВИДЕО) Како Дачиќ му ја пее „Каљинка„ на Путин

Редакција
Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ уште еднаш ги покажа своите пејачки способности. На рускиот претседател Владимир Путин кој беше во посета на Србија,
Балкан

(Видео) Путин пречекан како цар во Белград: Го „меркаше“ Цеца, му пееше Дачиќ

Никола Осило
Доаѓањето на претседателот на Русија, Владимир Путин во официјална посета ја преврте Србија наопаку со оглед на тоа што илјадници граѓани излегоа да го пречекаат,