еМагазин

Tag : Давид Залкалиани

Македонија

Северна Македонија и Грузија воспоставија дипломатски односи

Редакција
Денеска, за време на Минхенската безбедносна конференција, министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола Димитров и министерот за надворешни работи на Грузија, Давид...