еМагазин

Tag : Дејан Пројковски

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Премиера на „Браќа Карамазови“ во режија на Дејан Пројковски во Народниот театар во Софија

Редакција
Вечерва на големата сцена на Народниот театар „Иван Вазов“ во Софија премерно ќе биде изведена претставата „Браќа Карамазови“ во режија на македонскиот автор Дејан Пројковски....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Театарски оскар во Хрватска за претставата „Орестија“ на режисерот Дејан Пројковски

Редакција
Претставата „Орестија“ во режија на македонскиот режисер Дејан Пројковски, а во продукција на „Хрватско народно казалиште“ од Сплит, ја доби највисоката награда за најдобра претстава...
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР влезе во МНТ: Се истражува работењето на раководството предводено од Дејан Пројковски

Никола Осило
Во Македонскиот народен театар (МНТ) е постапувано по налог на Јавното обвинителство, изјавија за МИА од Министерството за внатрешни работи, од каде не соопштуваат повеќе...