еМагазин

Tag : Дебарски бањи Цапа

Бизнис ТОП СТОРИИ

Колкави се платите на менаџментот на Дебарски Бањи-Цапа

Редакција
Дебарски Бањи-Цапа АД Дебар во Годишниот извештај за минатата година, објавен на Македонската берза, ги објави платите и примањата на менаџментот. Меџит Цапа, председател на...
Бизнис

„Дебарски бањи – Цапа“ оствари добивка од 16,1 милиони денари за девет месеци

Никола Осило
„Дебарски бањи – Цапа“ заклучно со септемвро годинава од пружените услуги за бањско лекување и рехабилитација како основна дејност, како и хотелиерство и угостителство и...
Бизнис

Дебарски бањи Цапа во минус

Редакција
Дебарски бањи Цапа АД Дебар во првите шесте месеци од 2019 година од пружените услуги за бањско лекување и рехабилитација како основна дејност како и...
Бизнис

Дебарски бањи Цапа со намалена добивка

Редакција
Дебарски бањи Цапа АД Дебар во првите шест месеци од годината има вкупна добивка од 4.503 илјади денари, соопшти компанијата преку Македонската берза. Лани во...