еМагазин

Tag : дечиња

Локално

Детали од МВР за пожарот во кој загинаа две дечиња

Редакција
На 10.01.2020 околу 14,00 часот во Скопје на ул.„Брсјачка Буна“бб, во куќа сопственост на Р.А. (29) избувнал пожар во кој целосно изгорела неговата куќа, а...
Да помогнеме

Новогодишна елка на желби во Рамстор Мол: Хуманитарна кампања на Рамстор Мол и Црвен Крст

Редакција
Традиционално, како и секоја година, 11. пат Рамстор Мол во соработка со Црвен Крст на град Скопје по повод новогодишните празници организира хуманитарна акција за...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Дечиња во Штип продаваа сок на пазар за да соберат донации за Симона

Редакција
Дечиња од Штип денеска се организираа и продаваа сок на пазарот за да соберат пари за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев. „Од капка сок до...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Над 50 „Места со срце“ ги усреќија дечињата од СОС Детско село

Редакција
На 27, 28 и 29 декември 2018 година над 50 „Места со срце“ беа исполнети со љубов и топлина. Нивното вклучување во акцијата на СОС...
Македонија ТОП СТОРИИ

Апел од обвинетите за насилството во Собранието: Немојте дечињата на пратениците кои гласале, да бидат под страв

Редакција
Обвинетите за настаните од 27 април, за насилството во Собранието, во проглас до јавноста, упатија апел дечињата на пратениците кои гласале да не бидат под...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Бимилк повторно ги изненади првачињата и им посака сладок почеток на учебната година

Редакција
Кон желбите за среќен и успешен почеток на учебната година, и оваа година се приклучува Бимилк, подарувајќи им на првачињата ширум Македонија мало внимание за...