еМагазин

Tag : делегација

ДОБРОСОСЕДСТВО

На располагање 4.930.000 евра за проекти за прекугранична соработка со Албанија

Редакција
Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу денеска учествуваше на информативната средба за промоција на процесот на консултации за идентификување идеи за стратешки проекти во рамките...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровска и сопругите на амбасадорите на ручек кај Жбогар

Редакција
Сопругата на евроамбасадорот Самуел Жбогар организирала ручек за сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска на која присуствувале сопругите на амбасадорите во земјава. „Г-ѓа...
БЕНЧМАРК

Гласајте: Кои се Eвропејци на годината на предлог на Делегацијата на ЕУ во Македонија

Редакција
Делегацијата на ЕУ во Македонија избира Европејци на годината. Тие номинираа петмина кандидати за кои сметаат дека оставиле печат со својата работа и се одлика...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детали за официјалната посета на делегацијата од Грција предводена од премиерот Ципрас

Редакција
Во вторник, 02.04.2019, делегација на Грција, предводена од премиерот Алексис Ципрас пристигнува во официјална посета на земјава. „Во склоп на посетата делегацијата од Грција ќе...
Македонија

(Видео) Заев положи цвеќе на вечните почивалишта на Трајковски и Глигоров

Редакција
Владина делегација преводена од премиерот Зоран Заев денеска по повод Денот на независноста положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели на Република Македонија, Киро...