еМагазин

Tag : деменција

ЖИВОТ

Телефонска линија за советување за лица со деменција и нивни негуватели во периодот со справувањето со Ковид-19

Редакција
Отворена е телефонска линија за консултација и советување за лица со деменција и нивни негуватели. Од Универзитетската клиника за неврологија информираат дека пациентите може во...
Да помогнеме

Пронајдена скопјанката што беше пријавена за исчезната

Редакција
Пронајдена е Станка Перовиќ, жената со деменција која денеска беше пријавена за исчезната. Семејството се заблагодари на сите што помогнале во нејзиното пронаоѓање. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Да помогнеме

Се бара помош за пронаоѓање на исчезната скопјанка со деменција

Редакција
Изгубена е жена која што има деменција. Последен пат е видена во 14:00 часот, кога го напуштила својот дом кој се наоѓа на Партизанска кај...