еМагазин

Tag : денок

Локално

Двајца вработени во Град Скопје измамиле граѓани дека им уплаќаат данок: Заработиле над 50.000 евра

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ј.С.(25) од Скопје поради...