еМагазин

Tag : Десковска

Македонија

Родители на убиените момчињата кај Смилковското езеро се виделе со Десковска, но од средбата не произлегло ништо

Редакција
Со читање транскрипти од разговори и СМС пораки во кои се опфатени разговори од 18 април 2012 година почна денешното рочиште за случајот „Монструм“ за...
Македонија

Куновска: Се исмева ли најодговорната за правда со македонската држава?

Никола Осило
Актерката и поранешна пратеничка од редовите на СДСМ, Софија Куновска на својот Фејсбук-профил постираше интервју на министерката за правда Рената Десковска со наслов: „На амнестираните им...