еМагазин

Tag : девојче

Локално

Возач побегнал откако удрил во петгодишно девојче

Редакција
Петгодишно девојче од Пробиштип е повредено откако во неа удрило патничко возило марка „пежо“, со непознати регистарски ознаки, по што возилото го напуштило местото. Како...
Македонија ТОП СТОРИИ

Девојче почина од грип на Клиниката за детски болести

Редакција
Четиринаесетгодишно девојче почина вчера на Клиниката за детски болести како последица од компликации од грип. Девочјето кое имало и други хронични заболувања, е првиот смртен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Хорор во Скопје: Претепал и сечел со стакло 14-годишно девојче бидејќи скршила огледало

Редакција
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – Насилство. На 23 јануари, обвинетиот 64-годишник извршил грубо...
Локално

Малолетно девојче пронајдено со прострелна рана на главата

Редакција
На 27.01.2020 во 14.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било донесено малолетно женско лице со повреда во главата...
Локално

Лишен од слобода 55-годишен маж кој заведувал 13-годишно девојче

Редакција
На 10.01.2020 во 18,00 часот во СВР Куманово, 47-годишен маж од кумановско пријавил дека истиот ден околу 13,30 часот, неговата 13 годишна ќерка се оддалечила...
Техно ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Израелската иновација за лица со оштетен вид и кај нас, прв корисник девојче од Битола

Редакција
Читање печатени и дигитали текстови, весници, книги, ресторански менија, знаци, етикети/декларации на производи, екрани на мобилни и компјутери… Ова на слепите и на лицата со...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Гест за почит на општина Кавадарци: Обезбедена помош за девојче кое остана без двајцата родители

Никола Осило
Градоначалникот Митко Јанчев, Советот на Општина Кавадарци и вработените во локалната самоуправа доделија вредносен ваучер во износ од 247.808 денари на девојче кое остана без...
Локално

Повредено 13-годишно девојче по пад од балкон

Никола Осило
Тринаесетгодишно девојче синоќа паднало од балкон на вториот кат од куќа во гостиварска Долна Бањица, информираат од СВР Тетово. При падот, девојчето се здобило со...
Локално

Приведен охриѓанец кој сакал да силува девојче

Никола Осило
На 03.09.2019 во Полициската станица Охрид е приведен Т.Р. од Охрид, откако 44-годишна жена пријавила дека Т.Р. се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка,...
Локално

Трагедија во Куманово: Почина 13-годишно девојче откако и паднала статива во Соколаната

Никола Осило
Тринаесетгодишно девојче вчера починало откако врз него паднала статива во Соколана во Куманово, потврди полицијата. Несреќниот случај се случил попладнево околу 16:00 часот. Девојчето, соопштија...