еМагазин

Tag : девојки

Локално

Џип удри во две ракометарки на ЖРК „Вардар“ на автобуска станица во Ѓорче Петров, изгубил контрола поради голема брзина

Редакција
Џип со голема брзина влетал во автобуска постојка, при што повредил две девојки на автобуската станица во Ѓорче Петров. Неофицијално, џипот изгубил контрола откако југо...
Македонија

Девојки од Скопје, Кичево, Тетово и Штип пријавиле дека биле злоупотребени во „Јавна соба“

Редакција
Седум девојки од Скопје, Кичево, Тетово и Штип пријавиле во Бирото за јавна безбедност (БЈБ) дека нивни фотографии се злоупотребени во групата „Јавна соба“ на...
Локално

Млади девојки газеа грозје за вино и ракија на Тиквешкиот карневал

Никола Осило
Над илјада учесници продефилираа на Тиквешкиот карневал во Кавадарци, а млади девојки го газеа грозјето од кое ќе се прави вино и ракија, со што...
Техно

(Фото) Стотици млади девојчиња беа охрабрени да станат дел од СТЕМ светот преку DigiGirlz караванот

Редакција
Четири универзитети беа со полни сали млади девојчиња со цел да се охрабрат да станат дел од светот на СТЕМ професиите. Во Скопје, Штип, Битола...
Локално

Крвава тепачка меѓу две девојки во кафана во Скопје

Никола Осило
На 15.10.2018 година во 03.29 часот било пријавено дека пред угостителски објект во Скопје настанала тепачка помеѓу Е.К.(37) од Скопје и Ј.К.(32) од Скопје, информира...
Локално

Пет девојки повредени во сообраќајка во Дебар Маало

Никола Осило
На 24.08.2018 година во 07.10 часот сe случила сообраќајна незгода на крстосница од улица “Орце Николов” и улица “Аминта трети” во Скопје во која учествувале...