еМагазин

Tag : дезинфекција

ЖИВОТ

Како плажите треба да се одржуваат чисти за да се намали опасноста од ширење на корона вирусот

Редакција
Институтот за јавно здравје дава јасни препораки за тоа како да останеме безбедни на плажа, но и што треба да превземе менаџментот за да ги...
БАШ НИ Е ЌЕФ

АПЕКС Македонија со донација на средства за дезинфекција во вредност од 20.000 евра на Инфективна клиника

Редакција
Универзитетска Клиника за Инфективни болести и фебрилни состојби доби донација со дезинфикциони средства во износ од 20.000 евра од компанијата АПЕКС Македонија, со што се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Автомат клубовите „Астра“ донираа средства за дезинфекција во вкупна вредност од 20.000 евра во Општата болница во Охрид

Редакција
Започна вториот дел од хуманитарната акција на компаниите членки на Групацијата НОВОМАТИК во Македонија, со донација на средства за дезинфекција на ЈЗУ Општата болница во...
Локално

Дезинфекција пред конфекциите и во автобусите во Штип

Редакција
Општинскиот кризен штаб Штип денеска почна со таргетирана дезинфекција на повеќе локации, и тоа пред сите текстилни компании, истакна градоначалникот на Штип, Благој Бочварски, кој раководи со...
Бизнис

Пред отворање рестораните треба да се дезинфицираат

Редакција
Пред отворање на угостителските објекти ќе треба повторно да се изврши дезинфекција и чистење на опремата и површините што служат за обработка на храна. Пред...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

БРАВО: Македонските иноватори Ивица Поцков и Никола Глигоров и го донираа својот изум за дезинфекција „УВ Гард“ на Инфективната клиника

Редакција
Клиниката за инфективни болести доби „УВ Гард“ за дезинфекција од вируси и бактерии, донација од македонските иноватори Ивица Поцков и Никола Глигоров. „УВ Гард“ e...
Македонија

Во Прилеп осум новозаболени од корона вирусот

Редакција
Во Прилеп денеска се регистрирани осум новозаболени лица од коронавирусот, информираат од локалната самоуправа. Во самоизолација се наоѓаат 284 лица, а во изминатото деноноќие, евидентирано...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

„Универзал“ од Гостивар започна со производство на „хигиенски тунели“ за дезинфекција при влез во маркети, установи, згради…

Редакција
Бројни фабрики и компании низ светот се адаптираат на новонастанатите услови за водење на бизнис во време на пандемија со коронавирусот, па почнуваат со производство...
Бизнис

(Фото) Површините на Меѓународниот аеродром Скопје се дезинфицираат три пати дневно

Редакција
ТАВ Македонија како аеродромски оператор ги следи и почитува сите мерки на Владата воведени досега за превенција и спречување на ширењето на корона вирусот и...