еМагазин

Tag : дилер

Локално

Кривична пријава против дилер на хероин од Штип: Го издал муштерија

Никола Осило
СВР Штип поднесе кривична пријава против З.В.(38) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на...
Локално

(Видео) Дилер на кокаин баран од Интерпол, пронајден на Шапка со лажен идентитет

Редакција
На 21.08.2019 Бирото за јавна безбедност – Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, во содејство со полициски службеници од сојузната криминалистичка служба од...
Локално

Велешки дилер приведен во Битола

Никола Осило
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при БЈБ во координација и соработка со Одделот за криминалистичка полиција и Секторот за внатрешни работи –...
Локално

Скопски дилер хероинот го мешал со земја

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривичнa пријавa против С.К.(47) од Скопје поради постоење основи...
Локално

Фатен охридски дилер откако на ученик му се слошило среде настава

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.А.(22) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на...
Македонија

(Фото) Запленети 46 килограми марихуана во Тетово, дилерот приведен

Редакција
Вчера ( 30 октомври ) во периодот од 12 до 22 часот и 30 минути, полициски службеници од СВР Тетово извршија претрес, најпрво во дом...
Локално

Мешавината од кофеин и парацетамол „омилена дрога“ на скопските дилери

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, со кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје го предаде лицето Ќ.Ј.(52), поради постоење основи...
Локално

Дилер од Тетово бегал од полицајци

Никола Осило
На 19.09.2018 година околу 18.30 часот на улица „Видое Смилевски-Бато“, полициски службеници го забележале Ф.С.(29) од Тетово, кој управувал мотоцикл. Кога се доближиле до него...
Локално

Уапсен дилер од Штутгард во Куманово

Никола Осило
На 17.09.2018 година во 03.45 часот во Полициската станица Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет...
Локално

Приведен дилер на хероин од Тетово

Никола Осило
На 06.09.2018 година околу 16.30 часот, на улица „ Ѓорче Петров“ во Тетово, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово го привеле Д.С.(42) од...