еМагазин

Tag : Димитрис Ѕанакопулос

Балкан

Грчка влада: Во следните денови ратификација на Протоколот за прием на Северна Македонија во НАТО

Редакција
Во текот на следните денови Протоколот за членство во НАТО ќе биде ратификуван од грчкиот Парламент, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор,
Балкан

Грчка влада: Се наоѓаме во преоден период и Заев има право да го користи уставното име

Редакција
Се наоѓаме во преоден период и господинот Заев има право да го користи уставното име, полека полека, сите во двете земји ќе се усогласат со
Балкан

Грчка влада: Во соседната земја беше направен историски чекор

Редакција
Двотретински изгласаниот предлог во македонското Собрание за почеток на уставните промени е историски чекор што ги носи двете страни поблиску до финалното- стапување во сила
Македонија

Грчката Влада: Ќе биде навистина штета доколку се загуби оваа голема шанса

Редакција
Грчката Влада внимателно следи што се случува во соседната земја и ги поддржува напорите за целиот процес да оди напред, затоа што ќе биде штета